گمرک دبی فناوری جدید بلاک چین را برای افزایش شفافیت تجاری راه اندازی می کند

گمرک دبی یک پلتفرم بلاک چین پیشرفته را برای بهبود شفافیت و کارایی در عملیات تجاری در دبی و سایر کشورها معرفی کرده است.

 

این پلت فرم جدید بلاک چین با بهبود کارایی در زنجیره تامین، محیط تجاری دبی را بهبود می بخشد و در عین حال به تلاش های امارات برای تقویت تجارت غیرنفتی نیز کمک می کند. همچنین با استراتژی بلندپروازانه بلاک چین دبی برای تراکنش های دیجیتال همسو می شود.

این پلتفرم مزایای بسیاری از جمله فرآیندهای ترخیص کالا از گمرک ساده، کاهش کاغذبازی و صرفه جویی قابل توجه در هزینه را وعده می دهد.

این فناوری با ساده‌سازی رویه‌ها، صرفه‌جویی در زمان و تلاش برای همه طرف‌های درگیر، معاملات تجاری را تسریع می‌کند

این پلتفرم همچنین با ساده‌سازی فرآیندها و کاهش احتمال خطا، کارایی را افزایش می‌دهد. به اشتراک گذاری داده ایمن و بدون دستکاری ارائه می دهد که باعث ایجاد اعتماد و دیده شدن در سراسر زنجیره تامین می شود و به روابط تجاری شفاف تر و قابل اطمینان تر کمک می کند.

پلت فرم بلاک چین بخشی از تلاش های گسترده تر دبی برای تقویت تجارت غیرنفتی و ایجاد امارات به عنوان یک مرکز تجارت الکترونیک در سطح جهانی است. 

کل این طرح توسط شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی دبی آغاز شد.

 

ما مفتخریم که پلتفرم بلاک چین جدید را راه اندازی کنیم که نشان دهنده یک جهش کوانتومی در افزایش کارایی عملیات تجاری در دبی است. سلطان احمد بن سلیم، رئیس شرکت بنادر، گمرک و منطقه آزاد گفت: این نوآوری منعکس کننده دیدگاه ما برای تبدیل دبی به قطب جهانی تجارت و لجستیک است. 

 

همکاری

 

این پلت فرم از گمرک دبی پشتیبانی می کند و ابزاری حیاتی برای همکاری با سایر نهادهای دولتی است. هدف از این همکاری ارتقای محیط تجاری دبی، کارآمدتر، کارآمدتر و شفاف‌تر کردن آن است.

عتیق المحیری، مدیر اجرایی بخش توسعه گمرک در گمرک دبی، دستاوردهای کارایی این پلت فرم را برجسته کرد. او اشاره کرد که شفافیت ذاتی فناوری بلاک چین اعتماد را در سراسر فرآیند تجاری تقویت می کند. این پلتفرم ردیابی کالاها را در زمان واقعی امکان پذیر می کند، دید بیشتری را در زنجیره تامین فراهم می کند و به تلاش ها برای مبارزه با تقلب و جعل کمک می کند.

این ابتکار با استراتژی بلاک چین 2021 امارات مطابقت دارد که هدف آن انتقال 50 درصد از تراکنش های دولتی به فناوری بلاک چین است. انتظار می‌رود توانایی این پلتفرم برای ساده‌سازی رویه‌ها، افزایش شفافیت و تقویت اعتماد به نفع ذینفعان در اکوسیستم تجاری باشد. 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *